hz-muhammed.net .::. www.hz-muhammed.net ; İslam Peygamberi, Hz. Muhammed (sav) hakkında hazırlanmış bir site. Bu sitenin hazırlanış amacı Peygamberimiz (sav)'i birçok yönüyle tanıtmak, onun ahlakını örnek alan insanlardan oluşan bir topluluğun ne kadar ü
     

Kutlu Doğum Haftası Bitse de O'nun Sevgisi Gönüllerde Yaşıyor

   

Hz. Peygamber Efendimiz’in (sas) doğum yıldönümü münasebetiyle Güngören İşadamları Derneği (GÜSİAD) tarafından düzenlenen Kutlu Doğum kutlama programı, katılan binlerce izleyiciye duygulu dakikalar yaşattı.

MyShowland’daki Kutlu Doğum Gecesi’ne katılan binlerce kişi, okunan kasidelere, kelime-i tevhidlere ve Esmaü’l Hüsna’ya eşlik etti.

Atatürk Hava Limanı karşısındaki MyShowland’da gerçekleştirilen Hz. Muhammed’i (sas) Anma Gecesi’ne binlerce izleyici akın etti. Programın başında Mısırlı ünlü hafız Mustafa İsmail’in talebesi Fethi Melici’nin okuduğu Kur’an-ı Kerim’i dinleyen davetliler, sık sık Peygamberimiz (sas) için Salavat-ı Şerif’e getirdi. Programa ilahilerle renk katan Sırp, Hırvat ve Boşnak öğrencilerden oluşan Bosna Sultan Mehmet Fatih İlahi Grubu da ‘Dünyada hiç savaş olmasın’ mesajı verdi.

Türkiye, 1989 yılından beri her yıl, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sas) doğum gününü, “Kutlu Doğum Haftası” olarak kutluyor. Bu yılki kutlamalar ise geçmiş yıllara oranla daha görkemli yaşandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her yıl 20-26 Nisan tarihleri arasında ihya ettiği Kutlu Doğum Haftası sona ermiş olmasına rağmen Hz. Peygamber Efendimiz’e (sas) olan sevgi ve özlem bitmiyor ve çeşitli kuruluşların hazırladıkları programlar devam ediyor. GÜSİAD’ın programına katılan Mısırlı hafız Fethi Melici’nin davûdi sesiyle okuduğu Kur’an-ı Kerim salondakileri Asr-ı Saadet’e taşıdı. Peygamberimiz’in doğumundan vefatına kadar hayatının barkovizyon eşliğinde özetlenmesinin ardından ilahiyatçı yazar Dr. Hamidullah Öztürk, Allah Rasûlü’nün örnek hayatından kesitler sundu. M. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin sesinden yayınlanan ‘Medine’nin Gülü’ şiiri salondakilere duygulu anlar yaşattı. Konuşmaların ardından Bosna Sultan Mehmet Fatih İlahi Grubu sahne aldı. Sırp, Hırvat ve Boşnak öğrencilerden oluşan grup, Türkçe, Arapça ve Boşnakça ilahiler okudu. Misafir olarak geldikleri Türkiye’ye iki hediye getirdiklerini vurgulayan Boşnak Şef Mehmet Bayraktar, “Size birinci olarak sinelerimizi ve kalplerimizi, ikinci olarak da Sultan Mehmet Fatih’in Bosna’yı fethettiği zamanki okudukları ilahileri hediye getirdik.” dedi. Türklerin ve Boşnakların bir millet olduğunu ifade eden Bayraktar, “İtaat etmeyi bıraktığımızda aşağı düştük.” şeklinde konuştu. Binlerce insanın Hz. Peygamber’i (sas) anmak için iki gündür 6 bin kişilik salonu doldurduğuna dikkat çeken Bayraktar, “Bu sevgi ve aşkı hissediyorum.” diye duygularını dile getirdi.

M. Fethullah Gülen de Hz. Muhammed’i (sas) Anma Gecesi’ne mesaj göndererek iştirak etti. Gülen, ‘Sağlık nedenlerimle aranızda bulunamıyorum.’ dediği mesajında izleyicilere şöyle seslendi: ‘Gönüllerimize aşk-u heyecan salan, gözlerimize ışıklar çalan ve bizleri ebedler ülkesine seyahate hazırlayan Allah Rasûlü bizler gibi sadece bir kere doğmamış, sadece kendi dönemine mahkum kalmamıştır. Zamanın her parçası O’nun için bir tulû vaktidir. O, bizim için uzun ve sırlı yolculukta bir kaptan ve varacağımız âlem itibarıyla bir mihmandar ve şefaatçidir. Dolayısıyla Kutlu Doğum, O’nun nurefşan mesajı adına ne kadar derin, ne kadar içten ve ne kadar ciddi değerlendirilse sezadır.’ (Habibe Demircan - Hasan Uysal)